Ubuntu    Fórum    Wiki    Komunita    Podpora    Kontakty

Pomoc a podpora

Dole najdete mnoho zdrojů, které by vám měly pomoci vyřešit váš problém. Získání pomoci s Xubuntu je velmi jednoduché.

Online dokumentace

Podívejte se na oficiální dokumentaci vydanou vývojáři Xubuntu na help.ubuntu.com (EN). Na tomto webu také najdete komunitní dokumentaci.

Jiné online zdroje:

Komunitní podpora

Nemůžete najít odpověď na svůj problém v dokumentaci? Někoho se zeptejte! Ptejte se uživatelů Xubuntu.

Online fóra

Fóra jsou diskusní oblasti na webu, kde mohou návštěvníci napsat svůj problém nebo odpovědět na otázky jiných lidí. Jsou to skvělá místa, kde hledat pomoc nebo najít návody uživatelů, HOWTO, a stará témata kde se váš problém už řešil.

Oficiální Xubuntu fóra jsou k dispozici na ubuntuforums.org (EN) a na forum.ubuntu.cz CZ.

E-mailová konference

Vývoj, podpora, a diskuze o Ubuntu nepřetržitě probíhá i na poštovních konferencích. Pro přihlášení do emailové konference, následujte instrukce na stránce poštovní konference.

Ubuntu chat místnost na Jabberu

Do této místnosti se můžete kdykoliv připojit přes Gaim. Přes chat můžete váš problém vysvětlit a ostatní se vám pokusí okamžitě odpovědět. Návod na připojení.

Komerční podpora

Firma Canonical Ltd., která sponzoruje distribuci Ubuntu, nabízí placenou podporu tohoto produktu, vhodnou zvláště pro firemní zákazníky. Mimoto povzbuzuje i další firmy, aby nabízely služby v oblastech, kde zatím poskytovány nejsou. Placená podpora je k dispozici pro verzi na osobní počítač i server. Pro ceníky a další informace navštivte prosím oficiální stránky placené podpory..